masterskazzok (masterskazzok) wrote,
masterskazzok
masterskazzok

Депеш мод (2005)

"Депеш мод", Сергія Жадана, це історія про студентів харківського вишу (90-х років), що вживають одночасно горілку і легкі наркотики й почувають, від того, себе, як річка, що тече проти своєї течії.

Більше, про неї, сказати немає чого. 7 з 10. Нормально.

Одначе з Жадановою прозою в мене така біда, що я ще не натрапив на жодну його книгу, що вийшла б за межі стилістики 90-х. Суцільні темні дев’яності з оповідання в оповідання і хоч ти трісни. Залишається сподіватися, що така книга, що виведе його з них, з якою він переступить на наступний щабель, вже десь є, або, принаймі, буде.

Ще є така думка, що найкраще талант поета осягається з його прози. Ця проза ("Депеш мод") слабка і "Жаданівська", але дуже відповідає тому, що він писав і у віршах того ж періоду (ті ж самі "Гриби Донбасу" й ціла низка інших, що нагадають більше відшліфовану й вичитану прозу, ніж поезію).

Тому будемо шукати й читати далі. Тим паче, що сьогодні в його поетиці яскравий новий виток, а видана, нещодавно, збірка, в рамках антології сучасної української поезії, вийшла сильною, інформативною, показовою (з точки зору прогресу автора) й цікавою.
Tags: Книжечки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments