masterskazzok (masterskazzok) wrote,
masterskazzok
masterskazzok

Про професійність, журналістську етику і всіх-всіх-всіх...

Одним з засадничих положень журналістської етики є надання можливості висловити свою позицію всім фігурантам події, всім сторонам.

Іншим етичним, вже не журналістським, положенням є примінення єдиних стандартів для оцінки діяльності людей.

Звісно, що інцидент з Данилом Яневським і тим, що він обірвав і викинув з ефіру пані Локшину є прикладом не професійної поведінки. Очевидно, що це був емоційний вчинок, не перший, і Данило Борисович не зміг втримати себе в руках.

Але, будемо відвертими, це далеко не перший випадок не професійної та заемоційної поведінки на Громадському ТБ і виникає питання, а чому саме Яневський був відсторонений від ефіру, а інші - ні? Чому б не застосовувати одні критерії для всіх?

Але більше, в данному випадку, гнітить і засмучує інший момент: наскільки я зрозумів з сторінки Дена Борисовичка на ФБ, його, про відстороннення від ефіру, оповістили листом електронною поштою того ж самого змісту, що й був опублікований в офіційному ВК пабліку, а отже заочно. Всі підлі речі роблять позаочі.

Команда Громадського, на відміну від декого, хоча б намагається веріфікувати данні і інформацію, що подає в ефір, пускає в студію одних з кращих журналістів України (як то Наєм, Лещенко, Слідство.інфо), громадську думку і різнорангових гостей, співпрацює з тією самою організацією Опора. І якщо вже їх редакційні засади списані з BBC, то може треба їх застосовувати до всіх журналістів проекту в усіх епізодах?

Я давно вже не дивлюся ефіри, а виловлюю цікавих людей, інтерв’ю, теми, бо воно значно береже час, і наврядче сам би швидко зауважив би відсутність Дена Борисовича, бо для мене цікавіший гість, але, в данному випадку, мене обурює саме вибірковість і заочність.

Данило Яневський навряд чи повернеться в команду Громадського, але не хотілося б втратити сам канал, як ЗМІ і явище, та і хотілося б щоб люди були чесні один з одним і перед самими собою, насамперед.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments