masterskazzok (masterskazzok) wrote,
masterskazzok
masterskazzok

Ірванець. Рівне/Ровно (Стіна)

Книга початку двохтисячних в якій автор розповідає про світ поділеної України на Західну Українську Народну Республіку і Східну Українську Радянську Республіку кордон між якими, в тому числі, пройшов і по місту Рівне. Більш того, він поділив місто навпіл.

І ось головний герой роману отримує дозвіл на 12 годин перебування у СУР, що його просив вже декілька років, і їде навістити свою рідню, бо, в день розподілу України, довелось йому заночувати у знайомих в західній частині міста й стати, від того, громадянином ЗУНР.

Роман дає співставлення двох можливих світів, що насправді є відношенням автора до свого минулого і теперішнього, а також вірогідного майбутнього. Він наповнений алюзіями до Берлінської стіни, спогадами дитинства й юнацтва проведеного в цьому місті, сатири західного і східного стилів життя, мовної й ментальної проблеми. А найголовніше він наповнений втомою від того безглуздого розділення, що стоїть поперек горла і заважає нормально жити в рідному краї абсолютно всім мешканцям (і корінним і тимчасовим) Рівного.

Автору вдалося занурити мене в його уявне Ріне/Ровно (а місто відіграє не останню роль в романі, та і це, насправді, повноцінний роман про місто), змусити відчувати та співчувати проблемі, наповнити мене втомою і безвихіддю. Особливо жахливо його було читати на початку березня, враховуючи тогочасні події навколо реальної Ураїни.

Проте треба віддати належне Ірванцю і його герою ецьІрвану за те, яким чином він розв’язує поставлену перед собою задачу і чим закінчує книгу і тотальний всебічний зговір.

Книга гарна, на 8-9 з 10-ти.
Tags: Книжечки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments